Cele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka realizowane są przez Diakonię Wyzwolenia, która podejmuje działania na rzecz ewangelizacji, a zwłaszcza wyzwolenia człowieka mocą Ewangelii Chrystusa od grzechu, zwłaszcza przybierającego rozmiary nałogów społecznych (alkoholizm, narkomania) oraz od wszelkiego rodzaju uzależnień i niewoli poniżających godność człowieka, dziecka Bożego. Do programu wyzwolenia, któremu ruch chce służyć, należy także wyzwolenia od kłamstwa i od lęku.
Mottem do realizacji tego działa są słowa Ojca św, Jana Pawła II skierowane do Polaków 23.10.1978 r: "Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu".
Diakonia Wyzwolenia w naszej diecezji spotyka się systematycznie zawsze w II czwartek miesiąca w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na ul. Krakowskiej na Mszy św. o godz. 18.00, po której odbywa się spotkanie członków Diakonii w Domu Parafialnym. Poprzez stałą formację religijną i praktyczną (udział w ogólnopolskich spotkaniach, sympozjach, rekolekcjach) swoich członków Diakonia służy ludziom zniewolonym, poprzez organizowanie rekolekcji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Sanktuarium M.B. w Niechobrzu. Rekolekcje te z udziałem terapeutów z Poradni Uzależnień w Rzeszowie są dla wielu ludzi, jedynym ratunkiem powrotu do Boga. Świadczą o tym liczne nawrócenia, powrót do rodziny i rozpoczęcie życia "od nowa".
Diakonia Wyzwolenia nie zapomina również o ludziach bezdomnych, pokrzywdzonych, którym brakuje miłości organizując rekolekcje w Schronisku św. Brata Alberta w Rzeszowie.
W celu umocnienia i wytrwania ludzi w postanowieniu abstynencji każdego roku w dniu 1 maja organizowana jest pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium M.B. w Niechobrzu. Do działań Diakonii Wyzwolenia można zaliczyć organizowane dni skupienia w intencji trzeźwości, adoracje, coroczny udział w Krajowej Pielgrzymce KWC do Niepokalanowa, współpraca z grupami samopomocowymi AA, Al.-Anonn, audycje w radiu "Via", tygodniku "Niedziela", liczne protesty złożone do Rady Miasta Rzeszowa (dotyczące koncesji, punktów sprzedaży alkoholi) itp. oraz współpraca z Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości.
Diakonia prowadzi również Diecezjalną Księgę Czynów Wyzwolenia, która została założona wraz z powstaniem naszej diecezji.

Drogi członku Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jeśli chcesz podać pomocną dłoń zniewolonym braciom i siostrom, jeśli bliski jest Ci ten styl życia, Diakonia Wyzwolenia zaprasza na swoje spotkania.

Pamiętaj. Każdy 2-gi czwartek miesiąca, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego na ul. Krakowskiej.
Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie Diakonii w Domu Parafialnym.

"Nie lękaj się ..."